Witaj!     Dziś jest: Poniedziałek, 22.10.2018 r.   
OpenOffice Software

 
  FAQ
Najczęściej zadawane pytania

  1. Czy można wykorzystywać OpenOfficePL do działań komercyjnych/w biznesie?

  2. Jakie są różnice między OpenOfficePL a OpenOffice.org?

  3. Czy OpenOfficePL wyposażony jest w system polskiej pomocy?

  4. Czy jest dostępna wersja OpenOfficePL dla Windows?

  5. Czy istnieje jakiś podręcznik do OpenOfficePL?

  6. Dlaczego mam płacić za wolne oprogramowanie?

  7. Czy OpenOfficePL jest oprogramowaniem komercyjnym czy wolnym?

  8. Czy mogę otrzymać wersję demo pakietu OpenOfficePL?

  9. Gdzie mogę kupić pakiet OpenOfficePL?

1. Czy można wykorzystywać OpenOfficePL do działań komercyjnych/w biznesie?

Legalnie nabyty pakiet OpenOfficePL może być wykorzystywany w firmach. W przypadku kontroli, audytorzy stwierdzają legalności oprogramowania OpenOfficePL, ponieważ jest ono licencjonowane dla każdego stanowiska roboczego przez firmę OpenOffice Polska.

Pakiet OpenOfficePL zawiera: certyfikat autentyczności, oryginalny nośnik z programem i dokument potwierdzający zakup oprogramowania.

2. Jakie są różnice między OpenOfficePL a OpenOffice.org?

Często pytani jesteśmy o różnice istniejące między OpenOfficePL a OpenOffice.org. OO.org to wolny, międzynarodowy pakiet licencjonowany na zasadach LGPL, tworzony przez międzynarodową wspólnotę wolontariuszy. Poza pobraniem samego programu, istnieje możliwość skorzystania z list dyskusyjnych, na których możemy szukać odpowiedzi na nasze pytania lub rozwiązania jakiegoś problemu dotyczącego pracy z pakietem.

Część pakietu OpenOfficePL wywodzi się ze źródeł OO.org, również jest licencjonowana na zasadach LGPL. Jako polski pakiet, tworzony wyłącznie w wersji polskiej wychodzi on naprzeciw wymaganiom rodzimych użytkowników. OpenOfficePL jest dostarczany w pudełku, z licencją i fakturą. Jest to wskazane przy wykorzystaniu tego typu oprogramowania w firmie.

Główna zaleta produktu i usługi OpenOfficePL to kompleksowa obsługa klientów. W cenę pakietu wliczone jest również roczne lub 3-miesięczne wsparcie techniczne. Wsparcie techniczne obejmuje: pomoc klientom w rozwiązywaniu napotkanych problemów, możliwość ściągnięcia z naszej strony www uaktualnień oprogramowania, poprawek, dodatków lub całkowicie nowej wersji OOPL bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Dostępne są poprawki, nowy słownik spradzania pisowni i tezaurus, kliparty, liczne szablony dokumentów oraz uaktualniany moduł pomocy do OpenOfficePL. Dostarczane są nowe elementy, np. oprogramowanie bazodanowe.

W pudełku znajduje się też 550-stronicowy podręcznik, nieoceniona pomoc w obsłudze programu dla początkujących użytkowników. Na nośniku cd z oprogramowaniem znajduje się również wersja elektroniczna podręcznika. Autor książki, pani Ewa Gawin jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i doświadczonym pedagogiem, nauczycielem informatyki. W swojej książce w sposób jasny i przejrzysty zaznajamia użytkownika z zasadami posługiwania się edytorem tekstów, arkuszem kalkulacyjnym, menedżerem prezentacji i innymi narzędziami pakietu OpenOfficePL. Książka zawiera wiele przykładów, wskazówek i praktycznych porad.

Oferujemy również usługi dodatkowe takie jak szkolenia czy rozszerzone wsparcie techniczne. Nie chcemy zostawiać naszych klientów samych sobie. Podsumowując, z całą odpowiedzialnością można powiedzieć, że OpenOfficePL jest kompletnym rozwiązaniem. Program oparty jest na źródłach OO.org, które my rozbudowujemy i poprawiamy. Oferujemy o wiele więcej niż tylko sam program za przystępną cenę. Nasze oprogramowanie jest komercyjne, ale wolne.

3. . Czy OpenOfficePL wyposażony jest w system polskiej pomocy?

Tak, system pomocy w języku polskim stanowi integralną część pakietu OpenOfficePL.

4. Czy jest dostępna wersja OpenOfficePL dla Windows?
Tak, każdy pakiet OpenOfficePL zawiera wersje współpracujące z Windows, w ofercie są również wersje dla systemu Linux.

5. Czy istnieje jakiś podręcznik do OpenOfficePL?


Tak, "OpenOffice i Mozilla. Podręcznik użytkownika." w wersji książkowej i elektronicznej stanowi część pakietu OpenOfficePL i jest wraz z nim rozprowadzany. Autor książki, pani Ewa Gawin jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i doświadczonym pedagogiem, nauczycielem informatyki. W swojej książce w sposób jasny i przejrzysty zaznajamia użytkownika z zasadami posługiwania się edytorem tekstów, arkuszem kalkulacyjnym, menedżerem prezentacji i innymi narzędziami pakietu OpenOfficePL. Książka zawiera wiele przykładów, wskazówek i praktycznych porad.

6. Dlaczego mam płacić za wolne oprogramowanie?

Wolne oprogramowanie to kwestia wolności, nie ceny. Termin "free software'' niesie ze sobą problem dwuznaczności, bowiem oprócz zamierzonego znaczenia: “oprogramowanie, które daje użytkownikowi wolność użytkowania'' istnieje znaczenie niezamierzone: ,"oprogramowanie, które możesz dostać za darmo'' [w angielskim "free" znaczy zarówno "wolny" jak i "darmowy"]. “Wolne oprogramowanie'' odnosi się do prawa użytkowników do swobodnego modyfikowania programów, warunkiem koniecznym jest tutaj swobodny dostęp do źródeł.

7. Czy OpenOfficePL jest oprogramowaniem komercyjnym czy wolnym?

Używanie słowa “komercyjny” w znaczeniu “nie będący wolnym” to mieszanie dwu zupełnie różnych kwestii. Program jest komercyjny, jeśli został opracowany w ramach działalności gospodarczej. Program komercyjny może być wolny albo nie, zależnie od licencji. Podobnie, program opracowany przez uczelnię czy osobę prywatną może być wolnym programem lub nie. Oba te zagadnienia, jaki rodzaj podmiotu stworzył program i jakie wolności/prawa mają jego użytkownicy, są od siebie niezależne. W pierwszym dziesięcioleciu działalności Ruchu Wolnego Oprogramowania, Free Software Movement, pakiety wolnego oprogramowania były niemal zawsze niekomercyjne. Składniki systemu operacyjnego GNU/Linux zostały stworzone przez osoby prywatne lub organizacje nonprofit, takie jak FSF i uniwersytety. Jednak w latach 90. zaczęło się pojawiać wolne oprogramowanie komercyjne. Przykładem takiego wolnego oprogramowania, którego wersje komercyjne dystrybuowane są na całym świecie, jest system operacyjny Linux.

Wolne oprogramowanie komercyjne jest wkładem na rzecz naszej wspólnoty, więc powinniśmy je popierać. Jednak można się spodziewać, iż ludzie, którzy sądzą, że ,"komercyjny'' znaczy ,,nie jest wolny'' przyjmą, że takie połączenie jest wewnętrznie sprzeczne, i odrzucą tę możliwość. Uważajmy, by nie stosować słowa ,"komercyjny'' w taki sposób.(za gnu.org )

8. Czy mogę otrzymać wersję demo pakietu OpenOfficePL?

Wersja demo dopstępna jest na stronie: http://openoffice.com.pl/index.php?id=178

9. Gdzie mogę kupić pakiet OpenOfficePL?

Pakiet można zakupić wysyłając zamówienie na adres e-mail info@openoffice.com.pl lub faksem 0(prefix)22 543-96-35. Można również skorzystać z naszego sklepu internetowego: http://www.openoffice.com.pl/sklep. Oficjalnych dystrybutorów OpenOfficePL w Polsce znajdziesz na tej stronie.

 

© 2001-2018 OpenOffice Software