Witaj!     Dziś jest: Czwartek, 20.09.2018 r.   
OpenOffice Software

 
  Historia

W połowie lat osiemdziesiątych w Niemczech powstała firma StarDivision, która stworzyła pakiet oprogramowania StarOffice. Latem 1999 roku została przejęta przez Sun Microsystems. W lipcu 2000 Sun wydał kolejną wersję pakietu - StarOffice 5.2.

13 października 2000 Sun Microsystems udostępnił kod źródłowy swojego pakietu biurowego. Została założona wspólnota OpenOffice.org, która miała za zadanie rozwijanie oprogramowania biurowego przy udziale tysięcy ochotników z całego świata. Takie rozwiązanie uchroniło firmę Sun od ponoszenia wielkich nakładów, a programistom i użytkownikom pozwoliło cieszyć się uwolnionymi kodami. Źródła StarOffice zostały opublikowane pod nazwą OpenOffice.org na licencjach GNU/GPL i SISSL. Po ponad dwóch latach prac społeczności międzynarodowej nad pakietem OpenOffice.org stał się pełnoprawnym pakietem biurowym.

Obecnie w naszym kraju funkcjonują trzy główne programy oparte na źródłach OpenOffice.org. Jednym z nich jest darmowy pakiet o nazwie OpenOffice.org - można go pobrać z Internetu, drugi pakiet to StarOffice firmy Sun (można kupić tylko wersję pięciostanowiskową). Trzecim programem, opartym na kodzie źródłowym OpenOffice.org, jest OpenOfficePL.

OpenOfficePL to pakiet biurowy przystosowany do potrzeb polskiego użytkownika. Został on zlokalizowany, czyli dostępna jest polska wersja językowa pakietu. Między innymi pakiet zawiera stale poprawiany i powiększany słownik języka polskiego. Można już pobrać wersję polskojęzycznego systemu pomocy on-line.

Pakiet OpenOfficePL dostarczany jest w pudełku na oryginalnym tłoczonym nośniku. W skład pakietu wchodzi również podręcznik użytkownika w wersji elektronicznej. Składnikiem dodatkowym pakietów jest pomoc techniczna i aktualizacje w ciągu roku od daty rejestracji produktu.

W chwili obecnej pakiety OpenOfficePL są optymalnym, LEGALNYM rozwiązaniem zarówno dla użytkowników domowych jak i komercyjnych dostępnym na rynku oprogramowania biurowego.

 

© 2001-2018 OpenOffice Software